ספרים

כמו אהבת נעורים

כמו אהבת נעורים

מיטב השירים שכתבתי בעשור השמיני לחיי. שירי סתיו, שהחצב מככב בהם, ושירי אביב, המשקפים את ההתפעמות  מהפריחות ומההתחדשות ואת שמחת החיים לצד המשברים הכרוכים בקמילת הגוף תחת כובד השנים. בחלקו השלישי קיבצתי מדרשי פסוק מארון הספרים היהודי שכתבתי במהלך לימודיי בארבע השנים האחרונות בבית מדרש חילוני של נשים במדרשת אורנים.

פרא אדמדם

פרא אדמדם

כשילדיי, שי ורני, היו פעוטים, הייתי אם צעירה ונפעמת נוכח צמיחתם. התחושות והגילויים המסעירים מילאו את ליבי עד לבלי הכיל, וכתיבתם בגוף ראשון מנקודת מבטו של הילד הקלה עלי והעמיקה את תיפקודי האימהי.

נעלה כנחשול

נעלה כנחשול

בקיץ 1994 נפרדתי מאישי וחזרתי בגפי לקיבוץ ילדותי, משמר-העמק. בשעה קשה זו לקחתי על עצמי חינוך של חברת-נוער מחבר-העמים – חבורה של בני שש-עשרה שעלו ארצה ללא הורים, ללא שפה ורובם ללא חינוך יהודי. מצאתי את עצמי בתוך הרפתקה חינוכית ואנושית שכמותה לא חוויתי מעודי.

ציפור האהבה

ציפור האהבה

"הכל התחיל בגלל כלב. גל אוהבת מאוד כלבים והיא הציקה להוריה יום ולילה שישיגו לה כלב. אבל מה לעשות, ההורים ...."
כך מתחיל הסיפור האמיתי על שלושת נכדיי מקיבוץ שמיר, שבמקום כלב גידלו בביתם תוכי קטן מסוג "ציפור האהבה".

אחד עם הזמנים

אחד עם הזמנים

כך כותב המשורר אלי נצר על הספר:

"אחד עם הזמנים הוא אסופת שירים שנכתבו במשך כארבעים שנה, והנושמת בדפיה זמנים ונופים לאורך הדרך. נושאי השירים רבים ומגוונים וניכר בהם החולף והמשתנה, כמו גם הקבוע והעומד, ועל כולם מוטבע החותם הייחודי של המשוררת...

הילד הזה הוא דוד

הילד הזה הוא דוד

בשנת 2007 הצטרף למשפחתנו הלא גדולה ילד בלונדיני ותכול עיניים העונה לשם דוד, כבנם היחיד של אחייניתי שרון ואישה דני. אני זכיתי בכינוי הכבוד "דודה-רבתא"...

אחוזת קייטי

אחוזת קייטי

במשך 12 שנים חלקתי את חיי עם קייטי, כלבת לברדור גזעית ומאתגרת.. בהמלטה השנייה שלה השארתי לה את בל, וזכינו שלושתנו לחיים מלאים, תוססים ומאושרים, הבאים לידי ביטוי נאמן בספר ילדים זה. על גב כריכתו כתוב:

כרם הפקות –רגעים של אושר

כרם הפקות –רגעים של אושר

נפלה לידי הזכות הגדולה ללוות במשך שלוש שנים את הילדה, כרם שמה, שהיה לה הכל חוץ מדבר אחד: סבתא בקיבוץ. כרם בת התשע הייתה ג'ינג'ית תוססת, חכמה ויצירתית מאין כמוה...

מדורת השבט

מדורת השבט

בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת כתבתי סיפורים לילדים, חלקם בזמן אמת וחלקם מהעבר הרחוק. רבים מהם התפרסמו בשעתו ב"משמר-לילדים" וזכו לתגובות נלהבות.

שירים לצד הדרך

שירים לצד הדרך

לאורך השנים בהם גידלתי את שני בניי וחינכתי בכיתות היסוד בקיבוץ כתבתי שירים לילדים, אשר ניזונו מהחוויות שהתלוו להימצאות הצפופה עם הילדים. רבים משירים אלה התפרסמו ב"משמר-לילדים", וחלקם קובצו בספרי הראשון "פרא אדמדם" שראה אור בשנת 1973 בהוצאת ספרית-פועלים.